درمان اعتیاد و گروه درمانی

به لژیون علی صداقت خوش آمديد

گپی با رها یافتگان از دام اعتیاد

(( بنام یزدان پاک ))

 << سفر هزار فرسنگی با قدم اول آغاز میگردد >>

مصاحبه با علی از سبزوار با 15 روز رهایی

gif

1- لطفا ضمن معرفی خود مدت تخریب و آنتی ایکس مصرفی را بگویید؟

علی هستم دارای مدرک لیسانس ساکن شهرستان سبزوار، مدت 15 سال تخریب با آنتی ایکس تریاک و شیره داشته ام، مدت سفر اولم 11 ماه و20 روز بوده با هشتصد میلی گرم اپیوم سفرم را شروع کردم، با راهنمایی آقای علی صداقت در حال حاضر 15 روز است که از دام اعتیاد آزاد و رها هستم .

2- از چند سالگی با مواد مخدر آشنا شدی و چگونه ادامه دادی؟

من از 16 سالگی با مواد آشنا شده و در آغاز طبق آموزشهایی که در کنگره دیدم نامزد اعتیاد بودم و پس از 3 تا 4 سال نامزدی و به اتفاق یکی از دوستان آقا مهدی که از کودکی با هم بزرگ شده ایم راه اعتیاد را نیز شروع و طی کردیم تا همزمان دیدیم هر دو به مصرف دائم تریاک و شیره مشغول می باشیم .

3- آیا سابقه ترک موادمخدرداشته ای، به چه صورت بوده است؟

در طول زمان مصرف بارها اقدام به ترک کرده ام ولی هیچ کدام موفق نبوده است به طور مثال یکبار با متادون که هر روز به صورت حضوری به من خورانده میشد حدود 5 ماه قطع مواد کردم ولی پس از 2تا 3 ماه بخاطر عدم تعادل جسمی و روحی و نوع شغلم که معلمی می باشد باز هم رو به مصرف مواد آوردم و درسال آخر دیگه مصرفم کاملا بی برنامه و در حد افراط شده بود .

4- با توجه به موقعیت اجتماعی که داری کمی از حال و هوای دوران مصرف بگو؟

بسیار دوران سختی بود چون مدام دچار خستگی و کلافه بودم و بدلیل اینکه کارم آموزش و تربیت نوجوانان و جوانان بود ولی خودم در این دام گرفتار بودم همیشه نوعی عذاب وجدان داشتم، علیرغم اینکه درتمام سخنانم دم از پاکی جسم وروح میزدم و بچه ها را به راه راست دعوت میکردم . . .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم تیر ۱۳۹۱ساعت   توسط علی صداقت  | 

گپی با رها یافتگان از دام اعتیاد

(( بنام یزدان پاک ))

1- لطفا خودتان را معرفی کنید؟

رضا صبائی هستم با ده سال تخریب آنتی ایکس شیشه،تریاک،شیره و حشیش، مدت 10 ماه سفر کردم، با راهنمایی آقای علی صداقت و در حال حاضر قریب به یکسال است که از دام اعتیاد آزاد و رها هستم.

2- از چه سنی و چگونه با مواد مخدر آشنا شدی؟

در 20 سالگی برای اولین بار و توسط یکی از همکلاسی هایم بطور اتفاقی و در اوج ناآگاهی از تریاک استفاده کردم، ولی حالم رو خیلی خراب کرد، اما پس از مدتی باز هم در فواصل سه و شش ماهه بخاطر جذابیت دور هم نشستن با بچه ها کم کم با تریاک انس گرفتم.

3- امروز رضا نظرش در مورد مواد مخدر چیه؟

در واقع نظر خاصی به مواد مخدر ندارم و اعتقاد دارم مثل شمشیری برنده است، هم میشود با آن مرتکب قتل شد و هم میشود از آن جهت کارهای درمانی استفاده کرد، مانند چاقویی در آشپزخانه. مواد مخدر در صورت سوءاستفاده در جهت تخریب عمل میکند ولی در جهت مثبت چون داروئی شفابخش میباشد که در متد DST اکنون مورد استفاده قرار گرفته و نتایج مثبتی که همه میدانیم در بر داشته است.

4- کسی که سوء مصرف مواد مخدر داره رو دارای چه شرایطی میبینی؟

بارزترین نکته اینکه در زمان مصرف هر شخص فکر میکنه همه جوره حق با خودشه و همه اشتباه میکنن، فقط برای کسانیکه از بیرون شاهدند شرایط شخص مصرف کننده مواد مخدر با همه انسانهای سالم متفاوته. در واقع زمان مصرف حتی تفکراتی که ما داریم منفی میباشد، همچنانکه هزاران نقشه میکشیدیم ولی  . . .


برچسب‌ها: شیشه, تریاک, شیره, حشیش, اعتیاد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۱ساعت   توسط علی صداقت  | 

گپی با رها یافتگان از دام اعتیاد

*دستهایی که خدمت میکنند، مقدس تر از لبهایی هستند که دعا میکنند*

سیروس حسین زاده کمک راهنمای کنگره 60

لطفا خودتان را معرفی نموده و برای ما بگویید چند سال دارید؟ متاهل هستید یا مجرد، آنتی ایکس مصرفی، مقدار تخریب و مدت رهایی شما چقدر است؟سیروس حسین زاده هستم، 34 ساله و حدود شش سال قبل ازدواج کرده و الان دارای فرزند پسری بنام ارمیا میباشم که یکسال و هفت ماه دارد. حدود 12 سال تخریب با آنتی ایکس هرویین داشتم، ده ماه سفر کردم با راهنمایی آقای علی صداقت و الان 4 سال رهایی دارم.

آقا سیروس، از تخریبهای هرویین در زندگی و جسم و روانت برایمان بگوئید؟من در ابتدا با مشروب و حشیش شروع کردم و بواسطه یکی از اقوام در 17 سالگی اولین بار از هرویین بصورت مشامی استفاده کردم، پس از دو ماه به تزریق روی آوردم که تا سالها ادامه داشت و طبعا خانواده اولین کسانی بودند که متوجه مصرف هرویین من شدند و سعی خود را برای مداوا شروع کردند که شامل سم زدایی و مصرف انواع داروها بود که خود باعث تخریب هرچه بیشتر جسم و روان من شد، ترجیح میدهم به خاطر تلخی خاطرات اون روزها یادآوریش نکنم، فقط همینقدر بگویم که به خاطر مصرف نالترکسون پس از دزدیدن کیف مادرم و خرید هرویین هرچه میزدم اثری از نشئگی نمیدیدم، اونقدر ادامه دادم تا روز از نو روزی از نو، تا جاییکه . . .

تهیه گزارش: حمید سپنج


برچسب‌ها: هروئین, اعتیاد, مواد مخدر, ترک, درمان اعتیاد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط علی صداقت  | 

مصاحبه 14 سؤالی

مسافر رضا ترابخانی ، دیده بان راهنمایان کنگره 60

با عرض سلام و خدا قوت . با اجازه شما سوال اول مربوط به زندگی شخصی شماست .
 لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمائید چند سال سن دارید،مجرد هستید یا متاهل، چند فرزند دارید و تحصیلاتتان تا چه مقطعی است؟


سلام، بنده رضا ترابخانی هستم، متولد 1352 و 38 سال دارم متاهل و دارای یک فرزند دختر هستم و تا مقطع فوق دیپلم رشته حسابداری تحصیل کرده ام، البته دو مدرک فنی جوشکاری هم دارم. در سال 1386 ازدواج کردم و همسرم هم با علم به گذشته من و دانستن اینکه من در گذشته اعتیاد داشتم با من ازدواج کردند و الان هم از زندگی ام کاملا راضی هستم و همه چیز بر وفق مراد است.
آنتی ایکس مصرفی شما چه بود؟ در چه سالی و چگونه با کنگره آشنا شدید.
آنتی ایکس مصرفی من تریاک بود. در سال 79 من قبل از اینکه وارد کنگره شوم ، در آخرین ترکی که داشتم پس از 40 روز مجددا مصرف کردم و چون بیکار بودم در کلاسهایی شرکت میکردم و مسیر روزانه ام از جلوی درب نمایندگی آکادمی بود و هر روز پارچه ای را که به عنوان تابلو جلوی در نصب شده بود می دیدم و پیش خودم کنجکاو بودم که اینها در این مکان چه میکنند و البته به حالشان غبطه میخوردم که دیگر مواد مصرف نمی کنندو این ذهنیت و سوالهایی که در ذهنم بود باعث شد پس از مدتی در سه ماهه ابتدایی سال 79 به کنگره بیایم و در مرتبه اول با خواهرم به کنگره آمدیم و مشاوره شدیم.

سفرتان را چگونه آغاز کردید؟ راهنمایتان چه کسی بود.

. . .

منبع: جمعیت احیای انسانی کنگره 60


برچسب‌ها: ترک, تریاک, کنگرۀ 60, مواد مخدر
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط امیر بهی  | 

گپی با رها یافتگان از دام اعتیاد

(( بنام یزدان پاک ))

<< گزارشگر روی صندلی داغ >>

 درمان اعتیاد و گروه درمانی-مصاحبۀ علی صداقت با حمید سپنج

 " گپی با حمید سپنج گزارشگر وبلاگ لژیون ما با ده سال تخریب "

۱ - خوب حمید جان نوبتی هم باشه نوبت خودت رسیده، نظرت چیه فکر نمیکنی این مصاحبه ها و گزارشگری تو می تونه سازنده باشه؟

پاسخ : با عرض سلام و ارادت خدمت شما استاد عزیزم و کلیه اعضای کنگره 60 و تشکر از اینکه بنده را قابل دونستید٬ باید عرض کنم قطعا به یاری خدای بزرگ و همانطور که توقع ماست این مصاحبه ها باید تاثیر مثبتی روی خواندگان از هر قشری که باشند بگذارد حتی در حد یک تلنگر٬ به نظر بنده دین ما به  کنگره اونقدر زیاده که هر قدر هم فعالیت کنیم تازه شاید بتونیم ذره ذره در راه ادای آن موفق باشیم، امیدوارم خصوصا برای کسانی که خارج از کنگره این گزارشات را ملاحظه میکنند مثمرثمر باشد.

۲ - آقای گزارشگر، میدونم این سوال تکراریه، اما میشه خیلی کوتاه ازخودت بگی، کی بودی و حالا کجا هستی؟

پاسخ : بنده حمید سپنج هستم با ۴۴ سال سن که حدودا ده سالی را که فکر میکنم از قشنگترین سالهای عمرم بود با مصرف تریاک و شیره سر کردم، غافل از اینکه در دنیای تاریک اعتیاد دارم خیلی چیزها رو از دست میدم، هرگز در دوران مصرف تصور یک روز بدون مواد زندگی کردن را نداشتم ولی به لطف کنگره ۶۰ و بانی بزرگوارش جناب مهندس دژاکام و البته زحمات بی دریغ حضرتعالی الان یکسال از اون شرایط که یک روزش قابل باور نبود میگذره  و در این یکسال رهایی شکر خدا حالاتی را تجربه کردم که در وصف نمی گنجد، فقط میتونم بگم  زندگیمو مدیون کنگره  هستم و بدنبال ادای دینم.

۳- حمید عزیز٬ فکر میکنی هدف از این مصاحبه ها  و گزارشگری ها چیه و دوست داری نتیجه حاصله بیشتر نصیب چه کسانی بشه؟

پاسخ : طبعا هدف اولیه هر گزارش و یا مصاحبه ای انعکاس نکاتی که در آن مد نظر است می باشد و ما چون در مقوله درمان اعتیاد فعالیت می کنیم . . .

تهیه گزارش : علی صداقت

برچسب‌ها: کنگرۀ 60, تریاک, شیره, درمان اعتیاد, مواد مخدر, گروه درمانی, ترک اعتیاد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۰ساعت   توسط علی صداقت  | 

گپی با رها یافتگان از دام اعتیاد

(( بنام خالق زیبایی ))

<<آنچه باور است محبت است ، آنچه نیست ظروف تهی است>>
" گپی با فرید اشرفی رها یافته ای جوان "

درمان اعتیاد و گروه درمانی


1 - فریدجان، با سلام  لطفا سن خود، مدت زمان تخریب و آنتی ایکس مصرفیتان را برای خوانندگان ما بفرمایید؟

پاسخ : بنده 28 سال سن دارم، هفت سال تخریب با آنتی ایکس قرص و شیشه داشته ام، به اینصورت که در ابتدا با مصرف مشروبات الکلی و تریاک شروع کرده و در ادامه به قرص ترامادول و شیشه ختم شد.

2 - برای خوانندگان ما بگو که چگونه و پس از چه مدتی از مشروب و تریاک به شیشه و قرص روی آوردی؟

پاسخ : من بیشتر در مهمانی ها و مراسم از مشروبات الکلی استفاده میکردم و بصورت تفننی تریاک مصرف می کردم تا زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه و در حالی که ریتالین مصرف میکردم از طریق دوستان ماده مخدر شیشه برای تمرکز بیشتر وبیخوابی بیشتر به من معرفی شد و در آن مقطع تمام امتحاناتم را به نحو  احسن پشت سر گذاشتم و حالا میفهم اون وامی بود  که مواد مخدر به من داد چون این اتفاق پس از 2 ترم مشروط شدن و قبولی در ترم سوم اتفاق می افتاد.

3 - بالاخره این به قول خودت وام کاذب مواد مخدر تا کجا ادامه داشت؟

پاسخ: من چون  . . .

تهیۀ گزارش: حمید سپنج


برچسب‌ها: قرص, شیشه, مشروبات الکلی, تریاک, ترامادول, ریتالین, مواد مخدر, مصرف مواد مخدر, کوکائین, ال اس دی, اعتیاد, کنگرۀ 60, درمان اعتیاد, گروه درمانی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت   توسط علی صداقت  | 

گپی با رها یافتگان از دام اعتیاد

(( بنام یزدان پاک ))

** گپی با اسماعیل احمدی رها یافته ای با بیش از 40 سال تخریب **<<< اول ندانی را بدان تا بدانی را بدانی >>>


1- آقا اسماعیل، لطفا ضمن معرفی خودتان مدت تخریب و آنتی ایکس مصرفی خود را بیان بفرمایید ؟

پاسخ : بنده اسماعیل احمدی هستم متولد سال 1327، که با گذشت 63 سال از عمرم بیش از 40 سال سوء مصرف مواد مخدر داشته ام و در آغاز از استعمال تریاک با وافور شوع کرده و پس از آن حدود 12 سال با دستگاه نگاری مصرف کردم و در نهایت به خوردن شیره روی آوردم که روزی 5 تا 6 گرم شیره میخوردم.

2 - آقا اسماعیل، چگونه و از چه سنی با مواد مخدر آشنا شدید ؟

پاسخ : چون در منطقه ای که ما زندگی میکردیم بطور وسیعی خشخاش کشت میشد و طبعا اون منطقه معروفترین و مرغوبترین تریاکها رو تولید میکرد، من از حدود 23 سالگی بصورت تفننی شروع به مصرف تریاک نمودم و پس از حدود 2 تا 3 سال نامزدی اعتیاد به مصرف کننده دائمی مواد مخدر تبدیل شدم و بالطبع هر چه جلوتر آمدم تخریبها برایم بیشتر شدند.

3 - آقا اسماعیل، قدری هم در مورد مقدار تخریب و احوالات خود در زمان مصرف برامون بگید ؟

پاسخ: بنده از کسانی هستم که شاید بیشترین ضررهای مادی را مضاف بر ضررهایی که بر جسم و روانم در زمان مصرف مواد مخدر وارد شده بود متحمل شده ام، بخصوص طی 12 سال مصرف نگاری که باعث شد مقدار زیادی از زمینهایی که داشتم را در راه خرید و مصرف اقساطی مواد مخدر هزینه کنم و یا بعبارتی با سوء استفاده از ضعف مفرط من سرم را کلاه گذاشته و از چنگم درآوردند.

4 - آقا اسماعیل، در طی زمان مصرف مواد چندبار و به چه صورتهایی بفکر ترک اعتیاد افتادید ؟

پاسخ : در طول چهل و اندی سال حدود پنج یا شش بار به طرق مختلف ترک کرده و دو تا سه ماه هم مواد مصرف نمیکردم ولی پس از این مدت چون وضع جسمی و روحی متعادلی نداشتم دوباره شروع به مصرف مواد میکردم، امروز میفهمم که اون زمان به این حال خوشی که اکنون میشناسم هرگز نرسیده بودم.

تهیۀ گزارش: حمید سپنج


برچسب‌ها: درمان اعتیاد, تریاک, شیره, نگاری, کنگرۀ 60, مواد مخدر, مصرف مواد مخدر
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نهم بهمن ۱۳۹۰ساعت   توسط علی صداقت  | 

گپی با رها یافتگان

((بنام قادر مطلق))

نام : مهدی مهردوست                              مدت تخریب : 15 سال

آنتی ایکس مصرفی : تریاک                طول سفراول : 11 ماه و 19 روز

راهنما : آقای علی صداقت                         مدت رهایی : 15 ماه

درمان اعتیاد و گروه درمانی

سوال : مهدی جان،لطفأ با ذکر سطح تحصیلاتت،سرگذشت مواد مخدر و خودتو برامون تعریف کن ؟

پاسخ : بنده دارای مدرک لیسانس در رشته حسابداری هستم و شروع آشنایی من با مواد مخدر به این صورت بود که ابتدا با سیگار آشنا شدم و چون در محیط شهرستانی در استان خراسان ساکن بودیم بدلیل ریشۀ مذهبی حاکم در اون خطه،دید مردم بیشتر نسبت به مشروبات الکلی منفی بود ولی مواد مخدر قبح کمتری داشت،چون شهری کوچک بود همان سیگار رو نیز اوایل بطور پنهانی مصرف میکردم،به همین علل اولین آشنایی من با مواد مخدر در تهران پیش اومد و در یک مجلس عروسی،از آنجائیکه هنوز تجربۀ مصرف مواد مخدر نداشتم،حالم بد شد ولی پس از اون بخاطر سرخوشی حاصل از مواد و بعلت عدم آگاهی از ضررهای وارده به مواد مخدر علاقمند شدم، اما بدلیل زندگی با خانواده و عدم توان مالی و مکان مصرف تا چند سال اول به شکل نامزد اعتیاد و بصورت پاره وقت مصرف میکردم.

سوال : مهدی جان، چه زمانی نامزدی اعتیاد با تو تمام شد و تو و اعتیاد بعقد هم در اومدید ؟

پاسخ : زمانیکه به شغلی دست پیدا کردم و برای خودم صاحب درآمدی شدم، مقدار مصرفم از هفته ای یکبار کم کم بصورت روزمره تغییر یافت و اون موقع بود که فهمیدم دیگه نمیتونم مواد مخدر مصرف نکنم.

سوال : مهدی جان، زمانیکه برای تحصیل وارد دانشگاه شدی محیط اونجا تو رو ترغیب نکرد که دست از اعتیاد برداری ؟

پاسخ : متأسفانه برای من برعکس شد، چون درسم خوب بود اولأ نمود پیدا نمیکرد، دومأ اوقاتی که منو برای درس دادن دعوت میکردن هم مکان بیشتری در دسترسم بود و هم مواد مخدر بیشتر، ولی در مقطعی پس از تحصیلم . . .

تهیۀ گزارش : حمید سپنج


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم دی ۱۳۹۰ساعت   توسط علی صداقت  | 

گپی با محمدرضا طارمی رها یافته از دام اعتیاد

((بنام قادر مطلق))

                 نام : محمدرضا طارمی،مدت تخریب : 23 سال

آنتی ایکس : شیره و شیشه،سفر اول : 10 ماه و 15روز

راهنما : استاد علی صداقت،مدت رهائی : 110 روز

درمان اعتیاد و گروه درمانی

سوال : محمدرضا،چطوری با مواد مخدر آشنا شدی ؟

محمد رضا : من بدلایل زیادی از سن پائین مجبور به کار کردن شدم و چون محیط کاریم در تعمیرگاه بود بمرور زمان با دوستانی آشنا شدم که دسته جمعی پای بساط مصرف مواد مخدر مینشستند و در سن 16 سالگی طبعاً  آگاهی اندک باعث جذب من به اون حال و هوا شد و در اون زمان چیزی جز لذت نشئگی برایم قابل درک نبود مثل همه از یک دود گرفتن شروع کردم و همیشه فکر میکردم چون در اوج جوانیم هیچوقت معتاد نمیشوم،ولی . . .

تهیه گزارش : حمید سپنج


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم دی ۱۳۹۰ساعت   توسط علی صداقت  | 

گپی با رها یافتگان از دام اعتیاد

((بنام یزدان پاک))

مصاحبۀ آقای مهران علی پروین مقدم با 17 سال تخریب،آنتی ایکس تریاک و شیره،مدت سفر اول 11 ماه،راهنما استاد علی صداقت،رشتۀ ورزشی فوتسال،مدت رهایی 18 ماه

درمان اعتیاد و گروه درمانی

سوال : مهران،بارزترین نکته ای که پس از رهایی از دام اعتیاد در این مدت به ذهنت میرسه چیه ؟

مهران : اولین چیزی که به ذهن من میرسه اینه که چیزهایی رو در سفر دوم متوجه شدم که در زمان مصرف مواد مخدر اصلا به اونها توجه نمیکردم،از تمامی لذتهایی که دیگران میبردند من بی بهره بودم،حتی در محیط کار و زندگی شخصی خودم از خوردن و صحبت کردن و بالاخره ساده ترین امور زندگی روزمره میدیدم که همه لذت میبرند اما برای من چنین نبود،در واقع حسهای من عوض شده بود و در پی حس افیونی خود تصور میکردم کسانیکه مواد مخدر مصرف نمیکنند چیزی از زندگی نمیفهمند،در حالیکه حالا متوجه شده ام که . . .

تهیه گزارش : حمید سپنج


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم دی ۱۳۹۰ساعت   توسط علی صداقت  | 

گپی با رها یافتگان

((بنام یزدان پاک))

مصاحبه آقای امید طوافی با 15 سال تخریب آنتی ایکس کراک و شیشه طول سفر اول 11 ماه با راهنمایی استاد علی صداقت مدت رهایی 15 روز

       درمان اعتیاد و گروه درمانی

امید برای ما بگو احساست در این دو هفته که از رهایی تو میگذرد چطوریه؟

پاسخ : عالی ,عالیه,من توی این روزها اصلا باورم نمیشه اینقدر نسبت به گذشته تغییر توی زندگیم ایجاد شده باشه تا حدی که رفتار خانواده و اطرافیانم بعکس سابق کاملا بر اساس اعتماد اونا به من استواره و دیگه هیچ اثری از اون شکها و بدبینیها نیست.

امید فکر میکنی چه چیزی باعث این تحول توی زندگیت شده؟

پاسخ : واقعا هنوز جوابی برای این شرایط جدیدی که میبینم پیدا نکردم , چون خودم هنوز در ناباوری این هستم که چطور اون مراحل بد و سخت رو پشت سر گزاشتم,چون من مدت زیادی بصورت سقوط آزاد سفر کردم و حالا که میبینم اصلا به موادمخدر دیگه فکرهم نمیکنم برام عجیبه.

امید زمانی که در دنیای اعتیاد بودی تصور چنین روزهایی رو داشتی؟

پاسخ : نه,اصلا حتی فکرش رو هم نمیکردم.

امید کمی هم در مورد زندگی و برخوردهای اطرافیان بگو؟

پاسخ : اگر کل مسایل رو در چند کلمه خلاصه کنم میشه: اعتبار,شخصیت,اعتماد خانواده و همکاران و تاثیر مثبت دنیای رهایی روی همه موارد مذکور چون قبلا من لحظه به لحظه کنترل میشدم ولی حالا دیگه بهم اعتماد کامل دارن.

 امید تو آدمی بودی که در دنیای اعتیاد دهها مشکل داشتی,الان مشکلت چیه؟

پاسخ : هیچی, خدا رو شکر نه تنها مشکلی ندارم بلکه وضعیت جسمی خودم هم نسبت به قبل کاملا بهبود پیدا کرده,مثلا من در دوران اعتیاد چون شیشه و کراک مصرف میکردم بعضی اوقات میشد که یک هفته نمیخوابیدم ولی حالا خوابم تنظیم شده,بموقع میخوابم بموقع بیدار میشم,سالها بود این نعمت رو از دست داده بودم.

امید حرفی برای اونایی که هنوز راه رو پیدا نکردن نداری؟

پاسخ : من همیشه در دعاهای خودم چه در کنگره و چه در هرجای دیگه از خدا میخوام که این راهی رو که من طی کردم و موفق شدم به همه اونهایی که در دام اعتیاد خود و خانواده اشان گرفتارند نشون بده,تا اونام مثل من و خونوادم ببینن که درمان اعتیاد بر خلاف تصور عامه کاملا از راهش امکانپذیره و این نعمت بزرگی که خدا به ما داده درمان اعتیاد بصورت گروه درمانیه.

حرف آخر؟

پاسخ : امیدوارم تمام کسانیکه در دام اعتیاد گرفتارند با خواست خدا و کمک کنگره 60 با دنیای زیبای روشنایی و رهایی آشنا شوند.

                                     تهیه گزارش : حمید سپنج


+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم دی ۱۳۹۰ساعت   توسط علی صداقت  | 

تأثیر نزدیکی و دوری در درمان

آقای حسن رهجوی آقای علي صداقت ، مصرف  تریاک ،طول درمان (سفر اول) 11 ماه ، از شعبه سايت كنگره 60

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت   توسط امیر بهی  |